Abdul Metin Balkanlıoğlu (k.S.) Hocamızın Vefat ettiği gün Çekilen görüntüleri-1

55
 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 23 May 2020 tarihinde yayınlandı

Abdul Metin Balkanlıoğlı (k.S.) Hocamızın Vefat ettiği gün Çekilen görüntüleri-1

Değerli ziyaretçiler asıl olan kıymetli hocamızın bıraktığı sohbet ve vaazlardan istifade etmektir. Bizzat şahidim ki Kendisine defalarca ücret ödeyerek sohbetlerini çoğaltıp satma teklifi edilmiş ve asla kabul etmemiştir. Anonim olarak dağıtılsın demiştir. Özellikle Allah için karşılık almadan/beklemeden hizmet eden Tam bir takva insanıdır. Onun için lütfen kanalda bulunan sohbetlerinden de istifade edelim.

“ALINTI: … ayvalıkdan istanbula sabah namazı vakti gelmiştik. gelirken hocamıza hediye olarak yöreye ait lezzetli+kıymetli diye 1 teneke zeytin yağı hediye etmiştik. eve vardım dışarı çıktığımda çarşambadan bir zatın elinde aynı yağdan görünce selam edip hal hatır ettim sohbet arası. DEDİKİ; “az önce metin Hocamla karşılaştık bunu bana hediye etti” bir teneke yağı bile almaktan çekinen bir insandı! (amaç Alah için hizmet ise karşılık/menfaat beklememek)

“ALINTI: … araba giderken arabayı durdurdu ve arabadaki bir bidon zeytini yoldan geçen garibe verdi. araba hareket ederken braz üzülerek söyledim Hocam çok lezzetli ve özel bir zeytindi size hediye edilmişti…” Hocanın cevabı: “Sorma ya, gelene kadar şeytan uğraştı durdu, vereyim mi/vermemeyim mi diye şeytan uğraştı durdu…” ama vermişti. Allah yolunda infak etmişti.

Lütfen katkısız, menfaat beklemeden, tüm masraflarını kendisi ve dostlarının Allah için karşılayarak verdiği sohbetleri dinleyelim. Allaha emanet olunuz. Selam ve dua ile. (Ruhuna El-Fatiha)

» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor