Türkiye’de ilk defa Kaliteli (HD) er Risale (İslamiyetin Doğuşu, Çağrı) Filmi – Türkçe Dublaj

51
 

ilk beğenen sen ol

Ekleyen / 27 May 2020 tarihinde yayınlandı

İslamiyetin Doğuşu (er Risale), Çağrı adlı filmle aynı anda çekilmiştir. Çağrı (the message) ve er Risale Türkiye’de en çok izlenen yabancı filmlerin başında gelmektedir. Yaklaşık olarak bir yıl vizyonda kalmıştır. Türkiye’de ilk defa orjinal yüksek Kaliteli Türkçe dublaj er Risale (Çağrı) Filmi Youtube’taki Kanalımızda …

NOT: Arapça okunan kısımların Türkçe Mealini (Kısa Manasını) görmek için altyazıları Türkçe olarak açınız.

Çağrı (the message) ve Er-risale arasındaki farklar şunlardır;
1) Çağrı (the message), oyucular olarak daha çok Müslümanlık haricinde başka dine sahip olanlar ön plandadır. Mesela, başrolde bulunan Anthony Quinn gibi. Ve bu aktörler dünyaca meşhurdur. Er risale filmdeki oyuncuların hemen hepsi Müslümandır. Bu da Müslümanların da gerekli imkanlar oluşturulursa, yabancılar gibi kaliteli film çekebileceklerinin ispatıdır.
2) Er-risale de filmde kullanılan orijinal din Arapça’dır. Çağrı (the message) filmde ise orijinal dil İngilizce’dir.
3) Er-risale filmde Kuranı Kerim okuyuşları Arapça’dır. Çağrı (the message) filmde ise Kuran Okuyuşları İngilizce Meallerdir. Kuran ayetlerinin çok karizmatik bir sesle Arapça okunması sebebiyle er risale daha etkileyici bulunur.
4) Filmin süreleri farklıdır. Er risale filmi 3 saat 18 dakika. Çağrı (The message) filmi 2 saat 58 dakikadır. Er risale de diğerinde olmayan bazı sahneleri vardır. Örneğin küçük bir böceğin Kabe’nin duvarına asılan kötü bir antlaşmayı mucize olarak yemesi ve sadece “Allah’ın Adıyla” ifadelerini yememesi Er-risale versiyonunda mevcuttur.
5) Çağrı (the message) daha meşhurdur. Sinema kaliteleri bize göre hemen hemen aynıdır.
6) Mustafa Akkad (her iki filmin Yönetmeni), hem Batı dünyası hem de Müslüman ülkeler için İslamiyetin Doğuşu ve Çağrı olmak üzere iki film çekildiğini belirtmiştir.

#ÇağrıFilmi, #TheMessage, #TheStoryOfIslam

Kategori:

İslami Filmler

Etiket:

» Daha fazla göster

Henüz Yorum Bulunmuyor